Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

  
 
 
 
 
Bina Durumu

     Kütüphanemiz, Mamak Kültür Merkezi Binasının 1.katında hizmet vermektedir. 1924 yılında Mamak Kültür Merkezi'nin bugünkü yerinde, üç kerpiç bina yer almaktayken, burada Atatütk'ün emri ile Cumhuriyetimizin ilk  " Müzik Öğretmen Okulu" açılır. 1928 yılında ise o günün şartlarına göre modern donanıma sahip, içerisinde konser ve tiyatro salonlarının da bulunduğu yatılı bir sanat okulu haline dönüştürülür. Mimarı Enest Arnold Eğli olan bu yapı 1938 yılında ilaveleriyle "Devlet Konservatuarı" olarak hizmet verir. Ülkemizin önemli sanatçılarının bir çoğu burada eğitim görmüştür.
    
     1985 yılında Devlet Konservatuarı yeni binasına taşınmış ve bu tarihi bina Mamak Belediyesi Hizmet Binası olarak 2004 yılına kadar kullanılmıştır. Belediyenin yeni Hizmet Binasına taşınması sonrası yapılan restorasyon çalışmaları ile Kültür Merkezi haline dönüştürülen tarihi binanın içerisinde Kütüphanemiz, 457.59 m2 alana sahiptir. Bu alan içerisinde üç ayrı bölüm ve Kültürel Etkinlikleri gerçekleştirdiğimiz Konferans Salonumuz yer almaktadır.Bölümlerimiz Yetişkin, Çocuk ve Danışma Kaynakları Salonlarından oluşmaktadır.
 
      Ayrıca Danışma Kaynaklarında beş adet bilgisayar, internet ortamında araştırma yapmak üzere kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.


  
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
    
 
 
     
 

EDevlet_Kapak1

Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
 
 Pazartesi - Cumartesi :08:30-17:00 Pazar Günü Kapalıdır.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 728 kez gösterilmiştir.